Pár slov o extrémizme

Autor: Peter Verešpej | 31.1.2014 o 10:52 | Karma článku: 11,73 | Prečítané:  1056x

  Niekedy v júni pred poslednou skúškou z ekonómie a po svojich narodeninách som bol na prechádzke. Bolo asi 7:30, slnečný deň, vybral som sa do neďalekého parku, ktorý má aj malú vodnú nádrž, veľa zelene a je tam v hlučnej a rinčiacej Moskve ticho.  

 

Moja prechádzka sa skončila pomerne rýchlo. Po pár metroch v parku ku mne spoza stromov pristúpili dvaja tmavší páni v koženkových bundách s hustými bradami. Rozprávali síce po rusky, ale so silným kaukazským prízvukom. Nebolo mi treba nič vysvetľovať, pochopil som rýchlo aj sám, o čo ide.

V celom parku nebolo na okolí živej duše, po oslovení „Европейский братан, деньги есть? - Európsky brat, peniaze máš?" som už lovil z vrecka peňaženku. Chlapíci, aby mi bolo ešte jasnejšie, že brániť sa je najväčšou hlúposťou na svete - pristúpili bližšie, jeden spredu a druhý zozadu. V ruke prvého sa zaligotal nôž.

Peniaze som vyložil, veď to bolo nejakých smiešnych 400 rubľov (9 eur cca). Peňaženku mi prezreli, vybrali viacvstupové víza a registráciu v krajine, párkrát posácali a utekali kade ľahšie.

Ja som vo svojom šoku, že som neskončil bodnutý niekde pri jazere utekal tiež.

Teraz som na Slovensku a pozerám si video o prípade v Nitre. Potom si čítam zase to, že tí, čo kopali ľudí do hláv sú prepustení na slobodu a voľne si chodia po uliciach.

Keď to vidím a čítam, že je to vlastne !bežný jav! tak sa mi ten bežný rozum zastavuje. Uvažujem nad tým, ako sa asi cítia tí, čo dostávali tie kopačky do hlavy, ako sa cítia ich rodiny a známi. Ako je možné, že polícia v štáte, ktorý sa hrdo hlási k demokracii, spravodlivosti a iným slobodným a európskym ideálom, jedná a koná tak, ako koná. Ako je možné, že každý krok či posun trvá týždne a mesiace, ak zdravý rozum hovorí, že by mal trvať bez pardonu sekundy a minúty. A ešte to všetko, čo sa deje je v súlade so zákonom.

Ako je to možné, a do kedy ešte bude tento stav trvať? Stav zatvárania očí pred príčinami a následkami všetkého, čo sa tu deje. Od vzostupu a víťazstiev prívržencov zvláštnych zásad či historických interpretácii až po „najmalichernejšie" prípady bitiek, ktoré nikto nevyšetrí, ktorých vyšetrovanie sa bude ťahať mesiace a roky.

To je tak, keď mlčia na jednom piesočku malí aj veľkí.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Ministra SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta, problémom sú stíhačky

Modernizáciu slovenského letectva chce minister odložiť.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?