Ježiško z Vianočnej pošty selektuje deti?!

Autor: Peter Verešpej | 25.12.2013 o 10:18 | Karma článku: 7,88 | Prečítané:  1839x

  S mamičkou máme dlhoročnú tradíciu robiť deťom v bezprostrednom okolí radosť. Využívame službu Slovenskej pošty - Vianočná pošta alebo ľudovo známe listy Ježiškovi.  

 

Vždy niekoľko týždňov pred dňom D - Štedrým dňom ideme na poštu a pošleme pohľadnicu na Ježiškovu adresu s tým, prečo deťom chceme urobiť radosť, aká je ich radosť a kto im túto malú radosť chce urobiť. Ide o deti neskôr narodené, ktoré ešte v hĺbke svojej podstaty a presvedčenia veria na Ježiška a majú radosť z toho, že im píše, posiela pekné a hrejivé slová a krásnu pohľadnicu.

Ale. Tento a minulý rok je to iné. Minulý rok si Ježiško z detí vystrelil po prvýkrát. Jedna z pohľadníc totiž drasticky minula 24. december a prišla niekedy pred Silvestrom. Deti však mali radosť a myslím, že postupom času na to aj zabudli. Tento rok je to azda ešte horšie. Dva alebo tri týždne pred Štedrým dňom mamička bola na pošte, poslala všetkým deťom Ježiškovu poštu a tajne dúfala, že ju včas konečne dostanú. Nestalo sa.

Vieme iba o jednom prípade, kedy sa Ježiško alebo Slovenská pošta zmestili do dvoj či trojtýždňového termínu. Prišlo to presne 23. decembra, teda deň pred začiatkom Vianoc. Ostatné deti podobné šťastie nemali, aj keď spadajú do jedného „revíru" pre doručovateľa a bývajú od seba pár stoviek metrov.

Neviem, ale zdá sa mi to ako záhadná selekcia detí. Záhadná selekcia adries alebo priezvisk. Možno Ježiško spolu so Slovenskou poštou vyberajú deti, ktoré boli za rok lepšie alebo horšie. Ale ak sa niečo volá Vianočná pošta a dieťaťu to má prísť od Ježiška, tak sa doručenie v čase Silvestra rovná minutému účinku, ak vôbec.

Ak vieme doručovať letáky, reklamy a iné podobné, často otravné, papiere, prečo nevie prísť načas pohľadnica od Ježiška. Veď človek na pohľadnicu s adresou detí lepí ešte aj štandardnú známku.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Ministra SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta, problémom sú stíhačky

Modernizáciu slovenského letectva chce minister odložiť.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?