Sebareflexia pána Jahnátka

Autor: Peter Verešpej | 8.10.2013 o 22:41 | (upravené 8.10.2013 o 23:41) Karma článku: 12,48 | Prečítané:  716x

Na základnej škole mi vždy prizvukovali, aby som nedával spolužiakom opisovať. Lebo, že ani ja nedostanem včeličku za písomku, ani spolužiaci sa nič nenaučia. Ale niekedy som chcel byť lepší kamarát a chcel som, aby sa dievča krajšie usmialo a tak som občas opísať aj dal.

To sme boli deti a trochu sme už z toho vyrástili. Žijeme už ako dospelí ľudia a tento blog bude vlastne o inom. Okrem vás, mňa a kohokoľvek iného žije na Slovensku aj jeden pán minister. Je ministrom pôdohospodárstva a rozvoja vidiek. Volá sa pán Jahnátek.

Ja som kedysi dával opisovať ľahké počty a vybrané slová. Pán minister opisovať síce nedáva, ale predsa: rád sa podelí s rodinou, kamarátmi či priateľmi, rodákmi a tak podobne. Ale nie o vybrané slová, ale o stoličky. Stoličky nie hocijaké, ale také, čo znamenajú funkcie.

Na Slovensku funkcia, pre bežného Slováka znamená = zmluvy, tendre, eurofondy = eurá. Tak to skrátka chodí. Pán minister určite vie a chápe, ako to chodí.

V podstate tu ani nejde o Wordy a zmäzky, počty ľudí, čo boli dosadení alebo vyhrali výberové konania, kde bol práve jeden uchádzač a bol to práve synovec šéfa rezortu.

Ide o obyčajnú ľudskú vlastnosť, ktorá niektorým chýba. Veľmi často chýba ľuďom, ktorí sú v politike. A veľmi často na vysokých miestach: volá sa sebareflexia.

Ľudia so sebareflexiou sa zoberú, postavia sa pred kamery, a možno by to šlo aj bez nich a zložia funkciu. Tak ľudsky, tak normálne: tak ako to u nás nevieme.

P. S.: Nechce sa mi hĺbať a hľadať príčiny, dôvody a spôsoby, ako to všetko v našom štáte funguje. Alebo nefunguje. Lebo to môžem rovno začať písať knihu na pokračovanie: Absurdistan.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďme všetci elitami, najlepšími v tom, čo robíme

A toto máme odkiaľ, nadávať ľuďom, čo sa o niečo snažili, čo si hodiny odsedeli na prednáškach a odučili a robia šestnásť hodín denne?

SVET

Slovák pomáha pri Mosule: Tu sa bojuje proti najväčšiemu zlu

Po fronte chce Oliver Valentovič len sprchu, pivo a pizzu.

EKONOMIKA

Najväčší mäsokombinát nepatrí do bankrotu, uznal súd

Bankrot navrhovala ukrajinská firma, nakoniec si to rozmyslela.


Už ste čítali?