Otvorený list 150 poslancom NR SR

Autor: Peter Verešpej | 18.9.2013 o 16:27 | (upravené 18.9.2013 o 18:34) Karma článku: 17,76 | Prečítané:  1377x

Milí poslanci NR SR, všetci do jedného, čo tam sedíte, poviem Vám to takto: národ, ľudia takí a onakí, mladí aj starí, si Vás kedysi, nie až tak dávno zvolili. Podľa všetkého, v demokratických voľbách. Volili si síce skôr asi strany, ako konkrétne mená, ale predsa: včera či dnes ste priliali veľa kvapiek do ohňa.

Mnohí z Vás sa oháňajú titulmi, skúsenosťami a vykonanou prácou, slúžbou vlasti a ľudu. Ale včera to ľudia videli a čítali v priamom prenose. Prezentovali ste sa v plnej kráse.

Boli ste vulgárni a arogantní, opovrhovali ste jeden druhým a zároveň aj občanmi, ktorí Vám dávali vo voľbách hlasy. Predstavte si, že by lekár nechal na stole otvoreného pacienta a šiel by si zapáliť alebo si vygenerujte v hlave, čo by ľudia robili, ak by vodič MHD autobus odstavil 6 zastávok pred konečnou a odišiel domov. Títo ľudia si to dovoliť nemôžu, a ak by aj mohli, čakali by ich tvrdé postihy. Nie len zo strany zamestnávateľa, ale aj zo strany ľudí.

Kdesi, v akýchsi knihách stojí, že ste zástupcami ľudu, že ste elitou a vybratými hlasmi, ktoré udávajú tón krajiny. Nie ste. Je Vám to jedno. Škriepite sa a nadávate si, bijete sa, pijete v pracovnom čase. A aj tak sa Vám nič nestane, lebo vy ste poslanci. Tak to v živote zrejme chodí.

Vyzerá to tam u Vás ako v groteske, či tragikomédii. Ste smiešni, niekedy aj na zaplakanie. Dokonca ani Vaša, aj naša vláda, si nie je schopná odsedieť rokovanie o odvolávaní premiéra.

Veľký moralizátor by Vám napísal, že vstúpte si do svedomia a zamyslite sa nad sebou. Alebo by Vám tlmočil, že ľudia Vám to zrátajú. Ale to nemá význam, to jednoducho nejde. Krajina, ktorá sa podobá, či dokonca už je absurdistanom, stojí na takých ľuďoch ako ste Vy. Vo výkone svojej funkcie ste totiž absurdní.

 

Tentokrát bez úcty,

 

Peter V.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďme všetci elitami, najlepšími v tom, čo robíme

A toto máme odkiaľ, nadávať ľuďom, čo sa o niečo snažili, čo si hodiny odsedeli na prednáškach a odučili a robia šestnásť hodín denne?

SVET

Slovák pomáha pri Mosule: Tu sa bojuje proti najväčšiemu zlu

Po fronte chce Oliver Valentovič len sprchu, pivo a pizzu.

EKONOMIKA

Najväčší mäsokombinát nepatrí do bankrotu, uznal súd

Bankrot navrhovala ukrajinská firma, nakoniec si to rozmyslela.


Už ste čítali?