Dušanovi : Prácu alebo diplomovku kúpiš kdekoľvek

Autor: Peter Verešpej | 23.4.2013 o 19:21 | (upravené 24.4.2013 o 17:01) Karma článku: 9,10 | Prečítané:  305x

Nazdar Dušanko, srdečne ťa pozdravujem do Mongolska! Len pevne dúfam, že žena číslo 379 v tvojom živote ťa napĺňa šťastím, keď už ťa odvialo do tejto ďalekej krajiny. Keď sa rozídete, na bicykli na Slovensko len tak neprídeš.

Ale teraz vážne. Ty vieš, že ja rád začínam tak sarkasticky a vtipne a potom to vyklopím, ako hráč blackjacku najlepšiu postupku.


Takto, chcel by som ti niečo povedať o vysokých škôlkach. Škôlkach, môj "termín" prosím nechaj tak. Sedím tieto dni a ťukám, ťukám a ťukám do klávesnice. Píšem ročníkovú prácu z predmetu Svetová história o antike, Ríme a jeho odkaze. Ťukám - chápeš, to znamená, že píšem a tvorím, teda snažím sa. Z ďiaľky sa snažím obchádzať funkciu kopírovať a vložiť (ctrl a c a v, keby si nevedel). Stojí to celkom dosť síl, nie vždy sa mi chce, ale píšem.


Na škole, máme aj chlapcov, čo si už takúto prácu zaobstarali. Už ju majú. Má asi 18 - 25 strán a stála asi 70 - 150 EUR. Závisí to od toho, aký časový úsek ti ešte k odovzdaniu chýba. Vieš, ja by som to nikdy nedokázal. Kúpiť si to. Zároveň, ani písať. Neviem, mám na to slabučký žalúdok. Ale keby si náhodou takú potreboval, aj u nás v metre takí ujovia stoja a držia tabuľku : diplomovky, ročníkové a seminárky. Určite sa s nimi dohodneš.


Minule som, Dušan, sedel so svojim susedom a hovorili sme o diplomových prácach. On teraz jednu píše a dosť sa trápi, ale píše a píše ju sám. Keď si zaspomínal, otvorene sa priznal, že tie predchádzajúce, na školách v rodnej krajine dostával priamo do rúk pred obhajobou. Chcel by niečo také, keby si študoval, povedzme manažment, tiež ?


Počul som, že sa to všetko pekne deje aj na Slovensku. Kamarátka minule o tom písala blog. Ja neviem, niekedy získavám pocit, že to, že zvoliť si cestu kopírovania je menej podlé ako toto.


Dušan, veď oni v školách to vedia tiež. A vidíš, aj tak je to  všetkým jedno. Možno prídem k tebe do Mongolska, na tvoju 37. svadbu v poradí a niečo v tejto otázke vymyslíme. Ale najprv, čestne a sám, dopíšem svoju prácu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďme všetci elitami, najlepšími v tom, čo robíme

A toto máme odkiaľ, nadávať ľuďom, čo sa o niečo snažili, čo si hodiny odsedeli na prednáškach a odučili a robia šestnásť hodín denne?

SVET

Slovák pomáha pri Mosule: Tu sa bojuje proti najväčšiemu zlu

Po fronte chce Oliver Valentovič len sprchu, pivo a pizzu.

EKONOMIKA

Najväčší mäsokombinát nepatrí do bankrotu, uznal súd

Bankrot navrhovala ukrajinská firma, nakoniec si to rozmyslela.


Už ste čítali?