Prečo je dôležité byť dobrým predavačom

Autor: Peter Verešpej | 18.3.2013 o 18:58 | (upravené 19.3.2013 o 18:20) Karma článku: 12,00 | Prečítané:  271x

Malý text o predavačoch. Dobrých aj zlých. My ich potrebujeme, aj oni nás. My dostávame, oni dostávajú. Všetci sú spokojní. Alebo ?

Včera som so susedom kupoval suveníry, v jednom peknom obchode v centre Moskvy. Samozrejme, lacné neboli, ale to je jedno. Nákup trval cca 5 minút a slečna/pani predavačka si nás veľmi vážila. Bola nadšená, že berieme toho dosť a platíme v hotovosti. Vydávala nám s obrovskou ochotou a vďakou, nezabudla nám aj otvoriť dvere a zaželať krásny deň. ... Nie, bolo to presne naopak. Mal som pocit, že ja alebo ona sme zjedli 3 citróny za sebou a veľmi nás to, čo robíme - nebaví. Neviem, kto trpel v konečnom dôsledku viac - ona alebo ja. Možno je to mizerný plat a mal by som napísať do knihy želaní, že nech dávajú pár rubľov naviac k mzde, aby sa ľudia aspoň na vás usmiali, ak už príjemní nevedia byť.

Dnes som kupoval sebe aj kamarátom nejaké potraviny v najbližšom obchode. Nie je to práve obchod prvej cenovej a verím, že zamestnanci, najmä ženské pohlavie, drú a veľké počty núl vo výplate nevidia. Žena, ktorá mi vážila mrkvu, pôvodom z Kaukazu, o dve minúty už vykladala balenia múky. Multitasking, presne ako na smatfónoch, ktoré nosíme vo vreckách. Múka sa zosypala a útla žena si ju začala pomaly zbierať.

Niekedy na ľuďoch vidíte, že nevládzu. Tak som jej aspoň trochu pomohol, nie kvôli dobrým skutkom, ale kvôli nej. Aspoň sa nenútene usmiala a potom išla ďalej vážiť zeleninu.

Ono to tak býva, že tí lepší ľudia, aj predavačí, sú väčšinou tam, kde je menej lesku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trumpizmus. Politický smer, ktorým sa neriadi ani Donald Trump

Medzi republikánmi po týchto voľbách už neplatí konsenzus z Reaganovej éry, že strana by mala byť konzervatívna.

KOMENTÁRE

Štartuje nová éra Ameriky, Trump sa stáva prezidentom

Časť sveta sa bude s obavami prizerať, ako napĺňa volebný slogan.


Už ste čítali?