Ako som tlačil prihlášku za 2, 20 EUR !

Autor: Peter Verešpej | 21.2.2012 o 18:02 | (upravené 21.2.2012 o 18:22) Karma článku: 5,27 | Prečítané:  470x

Milá fakulta, milá univerzita - prepáčte mi. Tento "dôležitý" článok nie je o vás. Ale ja sa k vám hlásim, ja si tlačím prihlášky, aby som ich mohol odoslať ... a mne sa stane toto:

Prídem dnes do jednej nemenovanej firmy (pre obraznosť: ten, ktorý ju  mal či má či bude ešte niekedy mať je voľnomyšlienkár - politik - predseda strany - bloger). Chcem si vytlačiť dve prihlášky na vysokoškolské štúdium. Doma som sa trápil dlho, a keď fyzika tlačiarne nepustila - musel som formát A3 tlačiť niekde inde.

Čakám pekne slušne v rade. Som tretí v poradí. Poslali ma k stolu, kde sedí pracovníčka a vyplňuje nejaké formuláre s pánom sediacim oproti nej. Ja stále potrebujem vytlačiť dvojhárok - papier A3 v dvoch exemlároch.

10 minút preč. 15 minút preč. Je mi už celkom teplo, mám ešte kopec povinností a stále nič. Mamička, ktorá bola druhá v poradí to vzdala. Na dcéru, odhadom 2 ročnú a  neposednú,  sa rozkričala, vzala všetky veci a odišla.

No nič, tak som sa teda opýtal, koľko si ešte počkám. A dostal som odpoveď: "... Hm, viete, čo. To bude na dlhšie tu. Takú hodinku."

Ako hovorili neviem presne kde : "Díki Broňa !". Oslovil som kolegyňu, ktorá upravovala akési krabice. Nepochodil som, lebo vraj má inú prácu (áno, krabice) a iní kolegovia sú buď na dovolenke alebo u lekára.

Tak som sa pekne otočil a odišiel. O pár hodín som v inej pobočke "maturoval" s chlapíkom, ktorý toho o tlačení vedel asi menej ako ja. Nakoniec sme to vytlačili a snáď to aj odošlem (už mu chudákovi odpustím, že za 4 strany A4 (lebo iba jednu vytlačil) som vďaka jeho šikovnosti platil 2, 20 eur).

 

Opäť raz som sa presvedčil ako to v tomto štáte chodí. Len teraz neviem, či treba banánmi strašiť iba parlament alebo aj ľudí (irónia).

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trumpizmus. Politický smer, ktorým sa neriadi ani Donald Trump

Medzi republikánmi po týchto voľbách už neplatí konsenzus z Reaganovej éry, že strana by mala byť konzervatívna.

KOMENTÁRE

Štartuje nová éra Ameriky, Trump sa stáva prezidentom

Časť sveta sa bude s obavami prizerať, ako napĺňa volebný slogan.


Už ste čítali?