V nočnom spoji

Autor: Peter Verešpej | 27.8.2011 o 12:06 | (upravené 27.8.2011 o 14:10) Karma článku: 5,31 | Prečítané:  584x

Nočné spoje nemám v láske. Ale občas sú nutnosťou a výdobytkom krajského mesta. Odvezú Vás domov, aj napriek nízkemu "komfortu" cestovania a "milým" spolucestujúcim.

Po včerajšej oslave kamarátových narodenín som cestoval opäť. Bolo iba asi 23.30, bol to prvý spoj svojho druhu v daný deň a viezol prevažne mladých z centra mesta domov.

Osadenstvo bolo rôzne - od slušných slečien, cez pripitých, tetovaných svalnáčov, perverzných mladíkov. Na konečnej zastávke sme museli prestúpiť, lebo stará Karosa mala technickú poruchu. V Prešove je zvykom používať na nočné linky výhradne tieto staré vozidlá. Samozrejme - dôvod je jednoduchý - nechať ničiť nový vozový park vandalom, opilcom a bezdomovcom v noci ?! Bolo by to nelogické.

 

Náhradný spoj nás už čakal, výmena prebehla rýchlo. Aj keď kultivovaní cestujúci uštedrili pár šťavnatých nadávok na adresu vodiča aj stavu vozového parku. Na jednej zo sídliskových zastávok nastúpil invalid - bezdomovec - opilec. Bez jednej nohy a s barlami si prisadol k driemajúcej slečne. Ovalil ju barlami - vleteli jej takmer do tváre a začal voľnú konverzáciu. Na vysokej úrovni - o tom, či bola v meste tzv. pracovať. Po vete, že :" Existujú aj lepšie štetky ako ty." - sa slečna postavila a presadla si.

 

Iný incident už nenasledoval. Cestujúci sa počas ich "rozhovoru" iba prizerali. Nikto ho nezahriakol, asi sa čakalo na fyzický atak. Pravda, ani ja som sa naozval, ale dôvody boli trochu iné. Tak ako on, aj ja som radený do kategórie invalidov. Len v inej časti tela.

 

Prečo to píšem ? Rozprávame všetci dennodenne o občianskej spoločnosti, prispôsobivosti, integrácii, financiách, kauzách, monopoloch, korupcii. A pritom sa nevieme ani slušne správať.

 

Ani jeden k druhému.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trumpizmus. Politický smer, ktorým sa neriadi ani Donald Trump

Medzi republikánmi po týchto voľbách už neplatí konsenzus z Reaganovej éry, že strana by mala byť konzervatívna.

KOMENTÁRE

Štartuje nová éra Ameriky, Trump sa stáva prezidentom

Časť sveta sa bude s obavami prizerať, ako napĺňa volebný slogan.


Už ste čítali?